Користь від антибіотиків в якості стимуляторів росту, а також для стабільного стану здоров’я сільськогосподарських тварин була розглянута з усіх боків в науковій літературі багато десятиліть назад.
Однак, на сьогоднішній день, вчені і дослідники висловлюють набагато більше аргументів проти розширеного використання антибіотиків, оскільки цілий комплекс визнаних негативних наслідків повністю нівелює очікуваний позитивний ефект.
Регулярне застосування антибіотиків призводить до розвитку стійких патогенних бактерій, що є серйозною проблемою і ризиком для здоров’я людини і тварин.
Щоб уникнути надмірного використання антибіотиків, або принаймні, зменшити їх включення до корму, протягом останнього десятиліття було протестовано велику кількість нових кормових добавок, серед яких особливе місце займають добавки на основі гумінових кислот.
Добавки на основі гумінових кислот були протестовані на домашніх тваринах у багатьох незалежних дослідженнях по всьому світу, а багатообіцяючі результати надихнули вчених на нові дослідження.
Гумінові речовини є натуральними, природними, оскільки вони виникають в результаті розкладання органічних речовин.
Що входить до складу активних інгредієнтів гумінових речовин:
- гумінові кислоти
- фульвові кислоти
- фульмінові кислоти
- інші мікроелементи
Гумінові кислоти в медицині і ветеринарії
У ветеринарії гумінові речовини використовуються в якості протидіарейних засобів, болезаспокійливих, антитоксичних, протизапальних, імуномодуляторів і протимікробних препаратів відповідно до рекомендацій Ветеринарного Комітету Європейського медичного агентства по оцінці лікарських засобів.
Антитоксичні властивості гумінових кислот щодо надлишку важких металів і противірусна активність також були відзначені в дослідженнях за участю людей.
Сучасні дослідження впливу ГК на мікотоксини
Нещодавно було виявлено, що гумінові кислоти дуже успішно пригнічують ріст бактерій і грибів, зменшуючи ефекти афлатоксікоза. Було доведено, що ГК успішно пом’якшують чисельні токсичні ефекти афлатоксинів; результати, отримані в ході досліджень, показали, що гумінові кислоти володіють дуже високою здатністю адсорбувати мікотоксини. Захисний ефект також пов’язаний з секвестрацією афлатоксинів в шлунково-кишковому тракті, що знижує їх біодоступність.